Історія ліцею
У 1888 році, на Покрову, на кошти сільської громади відкрито церковно-приходську школу у якій сіли за парти 12 учнів. Учителем у них був Василь Андрійович Голощук. Він беззмінно 32 роки ніс світло знань хлопчикам і дівчаткам. А Закону Божого їх навчав отець Антоній Хотовицький.
За Польщі початкова школа теж функціонувала. Але викладали не рідною мовою, хоча добру згадку у старожилів залишила принципова освітянка Зося Новакувна.
За радянської доби промінь свого серця віддавали дітям Борис Тоцький, Петро Троцюк, Ольга Іщуж, подружжя Василя і Юлії Наумлюків, Михайла і Марії Майстренків; Катерина Мосійчук, Марія Саєнко, Людмила Яручик, Любов Синя, Катерина Троцюк та десятки їхніх колег.
У 1947 році школа вже отримала статус семирічної, а з 1951 — стала середньою. Відтоді її закінчило 2812 випускників. 79 з них отримали золоті і срібні медалі.
Шість вихованців школи стали заслуженими у своїх галузях. Школа дала Україні три члени Національної Спілки письменників ― Володимира Лучука, Ігоря Павлюка та Володимира Василюка, першого Героя Соціалістичної Праці на Волині ― Вірного Володимира Миколайовича.
Серед вчителів, якими гордиться школа: Ольга Михайлівна Куран, вчитель біології, "Заслужений вчитель України”, Любов Костянтинівна Синя ― вчитель математики, вчитель-методист, кавалер ордена "Знак пошани”, Степан Курило-Шванс, вчитель німецької мови, письменник, автор художньо-документальних повістей "Це було на Червенській Русі”, "У розблиску громовиці” ("Ад’ютант генерала Домбровського”), та трьохтомного роману-хроніки про с. Доросині "На шляхах звивистих”, "У вихорі війни” і "Село Доросині і його люди", 10 збірок новел і оповідань.
Доросинівський ліцей є опорним закладом Доросинівської сільської ради. Станом на 01.09.2023р. в ній навчається 200 учнів. Працює 24 вчителі, з них ― 1 вчитель нагороджений нагрудним знаком "Відмінники освіти України", 3 присвоєно педагогічне звання – "вчитель - методист", 7 - звання "старший вчитель". До послуг учнів 11 навчальних кабінетів, спортзал, 2 спортмайданчики, комбінована майстерня і шкільна їдальня. Сучасний комп’ютерний клас і бібліотека підключені до мережі Інтернет.