Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 0 чоловік

Охорона праці та безпеки

Дата: 16 січня о 19:54, Оновлено 16 січня о 21:15

ТЕКСТ СПІЛЬНОГО ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

Шановні батьки!

Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області, управління освіти та науки облдержадміністрації, управління освіти Луцької міської ради стурбовані великою кількістю випадків травмування і загибелі дітей під час пожеж. Незабаром літні канікули і, як свідчить статистика, різко зросте ймовірність трагічних випадків через безпечне поводження на воді, з газом, пустоті дітей з сірниками, порушення правил експлуатації електричних приладів та поводження з вибухонебезпечними предметами, тощо.

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека. Діти не завжди відчувають небезпеку, а тому часто стають жертвами незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Це варто зусиль!

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками, електричними приладами. Не залишайте дітей без нагляду, ховайте від них сірники, не дозволяйте користуватись піротехнічними виробами! Знайдіть декілька хвилин на цікаву, відверту розмову з дітьми про необхідність поважного ставлення до правил особистої безпеки, навчіть її вірним діям на випадок побутових надзвичайних подій. Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А для того, щоб неочікувана мить не стала початком великої біди, необхідно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нашого вміння навчити їх правил безпеки, а телефон служби порятунку - «101»!

Правила поведінки з незнайомцями

Дорогі діти! У вашому житті також зустрічаються небезпечні люди. Таких людей називають злими або непорядними. Зовні ці люди такі ж як усі. Це тільки в казках розбійника, шахрая, злодія легко впізнати. А справжнього злодія іноді не відрізнити від звичайної людини. Але в душі він жорстокий і злий. Тому з дитинства вам слід знати, що люди різні і мати справу необхідно тільки з тими, кого ви знаєте, з ким познайомили вас батьки. Всі інші — це незнайомі люди.

Якщо ви на вулиці:

  • найголовніше - ніколи не розмовляти з незнайомими людьми;
  • нікуди не варто ходити зі сторонніми, особливо, якщо ті пропонують подарувати цукерку чи іграшку. Такі подарунки - лише хитрощі, щоб заманити в пастку;
  • не можна сідати в чужу машину, навіть якщо усміхнений дядько просить лише потримати за кермо або натиснути педаль. Якщо ж сторонній виявляє наполегливість і намагається доторкнутися до вас, то відразу ж починайте кричати, зчинивши якнайбільше галасу;
  • не слід заходити в незнайомий під’їзд або квартиру, ходити в безлюдних місцях із незнайомими людьми, навіть якщо вони просять допомоги;
  • при загрозі, якщо раптом хтось тягне вас за собою, - виривайтеся, кусайтеся. І головне - кричіть. Краще кричати такі слова: «Залишіть мене! Я вас не знаю! Мене крадуть! Це — чужа людина! Він - не мій батько!» Такі фрази швидше привернуть увагу людей;
  • не можна сідати в ліфт із незнайомим людьми — краще пройтися пішки сходами або почекати.

Під час розмови по телефону

Розмовляти потрібно тільки зі знайомим. А якщо зателефонували незнайомі, треба сказати, що батьки не можуть підійти до телефону; не називайте адресу своєї квартири; ніколи не називайте номер свого телефону; не розмовляйте з незнайомцями довго, тим більше не говоріть, що батьків немає вдома.

Якщо вам подзвонили у двері:

не можна відкривати двері, якщо дзвонить незнайома людина;на всі прохання незнайомців слід відповідати «Ні!», а краще - зовсім не розмовляти; якщо незнайомець намагається силоміць відкрити ваші двері, треба зателефонувати в міліцію на номер 102; якщо немає телефону, покликати на допомогу через вікно.

Також треба пам’ятати, що небезпечними можуть бути не тільки чоловіки, але й жінки, бабусі, молоді хлопці та дівчата.

Правила поведінки у натовпі

Мабуть найспокійніша людина може піддатися паніці у місті, переповненому людьми. Якщо ви збираєтеся на мітинг, концерт, стадіон, будьте готові до того, що скупчення людей в будь-який момент може перетворитися у натовп. Статистика свідчить, що у місцях, де збирається дуже багато людей, наприклад, у школі, кінотеатрі, на стадіоні, некеровані панічні дії можуть викликати навіть людські жертви.

Щоб не загинути у натовпі, найкраще - не потрапляти в нього або обминути.

Потрібно пам’ятати, що найнебезпечніше - бути затиснутим і затоптаним у натовпі!

Люди в паніці не помічають тих, хто перебуває поряд. Кожен думає про особистий порятунок та поривається вперед, до виходу. Найбільша тиснява буває у дверях, перед сценою, біля арени.

Не можна наближатися до вітрин, стін, скляних дверей, металевих парканів, до яких можуть притиснути і роздушити. Якщо натовп захопив — не слід чинити йому опору. Необхідно глибоко вдихнути, зігнути руки в ліктях, підняти їх так, щоб захистити грудну клітку. Також важливо не тримати руки у кишенях, не чіплятися ні за що руками - їх можуть зламати. Якщо є можливість, потрібно застібнути одяг, зібрати волосся. Високі підбори також можуть коштувати життя, так само, як і розв’язаний шнурок. Позбавтесь від речей, які заважають вашим рухам, - перш за все від окулярів, краваток, шарфів. Фотоапарат, відеокамери, парасолька теж можуть бути смертельно небезпечними у некерованому натовпі. В екстремальній ситуації небезпечна навіть авторучка або гребінець у нагрудній кишені. Застебніть блискавки і ґудзики на одязі, закрийте усі кишені. Якщо щось впало, ні в якому разі не намагайтесь підняти — життя дорожче.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.